Pént. Feb. 09 2024, 16:02 |
Mik azok a Vérfarkasok? Hiedelmek nyomában
A vérfarkasnak számos különböző inkarnációja van az emberi folklórban és a fikcióban. A vadállattá váló személyre tucatnyi magyarázat létezik, amelyek gyakran ellentmondanak egymásnak. A garouk olyanok, mint a mítosz vérfarkasai, sokfélék, és sok másban ellentétben állnak velük.
• A vérfarkasok egy átok áldozatai. Hamis. A legtöbb vérfarkas áldásnak tartja természetüket, bár nincs terhei nélkül. A haragjuk kiéghet belőlük, szörnyű módon irányítják és születési joguk szerint a vérfarkasok egy ősi és szörnyű háborúba keverednek az ellenség ellen, amit talán soha nem lehet legyőzni.
• A vérfarkas harapása likantrópiával fertőzi meg áldozatát. Hamis. A vérfarkasoknak van spirituális erejük, amelyek lehetővé teszik számukra az átokszerű rossz hatások átörökítését, ha harapnak, de nem teremtenek többet a maguk fajtájából. A vérfarkas születik, nem fertőződik. Néhányan születnek emberi szülőktől, mások farkasoknak; néhányan vérfarkas szülőktől születnek, bár a Garou ilyen koncentrációja a vért legyengíti. A legtöbb vérfarkas soha nem tudja, mi is ő valójában, amíg át nem esik az Első Változáson, majd azután jönnek a többiek segíteni, felfedezni.
• A vérfarkasok bőrváltók, akik saját maguk birtokolják a varázslatot vagy tárgyakból származik az erejük. Hamis. Vérfarkasokban megvan az animisztikus mágia egy formája: az összefogás képessége; kommunikálni szellemekkel, harcolni és rituálisan megidézni azokat. Ez a varázslat azonban vérfarkas természetükből ered, nem fordítva. Részben szellemek, képesek hogy besétáljanak a szellemvilágba és parancsoljanak a természetfelettinek onnan, hatáskörükön belül.
• A vérfarkasok csak a holdfény hatására változtatnak alakot. Hamis. A vérfarkasok bármikor akaratuk szerint változnak, bár bizonyos körülmények kényszeríthetik őket akaratuk ellenére.
• A vérfarkasok vad, esztelen vadállatokká válnak, a telihold hatására. Többnyire hamis. A vérfarkasok érzelmeire hatással van a telihold, és ezek közül a legerőszakosabbak telihold idején születnek. Egy vérfarkas nagyon könnyen elveszíti a kontrollt az állati düh felett, de tovább kell provokálni őket – a telihold látványa egyedül nem ad okot.
• A vérfarkasokat csak ezüstgolyóval lehet megölni. Hamis. A vérfarkasok a legtöbb esetben hihetetlenül gyorsan gyógyulnak, de nem halhatatlanok. Az ezüst azonban a gyengéjük; az ezüstfegyverek által ejtett sebek nem gyógyulnak olyan gyorsan. Az ezüstgolyó ugyanolyan veszélyes a vérfarkasra, mint az ólomgolyó egy emberre. Természetesen egyik esetben sem azonnali az ölés garantáltan – de egy jó szív lövés esetén, egy vérfarkas hihetetlen gyógyító képessége keveset tud tenni.
• A vérfarkas falkák úgy működnek, mint a farkasfalkák alfa, béta és omega. Részben igaz. A legvalószínűbb a vadon élő farkasfalkák családi egysége. Milyen emberek hajlamosak az „alfa”, „béta” és „omega” szerepekre gondolni egy farkasfalkában gyakrabban jelennek meg a farkasfalka nem rokon farkasokból alakult ki, például fogságban. Hogy azt mondta, a legtöbb vérfarkas falka sem családi egység, és a hierarchia valamilyen formájának felállítása magától értetődő nekik. Amikor a borzalmak a földre érkeznek, jó, ha van egy reflexív parancsnoki lánc.
• Vannak bizonyos „mondatok” az emberi formájú vérfarkas számára, például a mutató- és középső ujj azonos hosszúságú vagy összenőtt szemöldökök. Hamis. A vérfarkasokat nehéz megkülönböztetni a közönséges emberektől, legalábbis fizikailag. Azonban egy vérfarkas nagy mennyiségű Haragja – természetfeletti dühe táplálja erejüket – olyan ragadozó rosszindulatot áraszt, hogy a hétköznapi emberek ösztönösen kerülik őt. Vér, Hold és Totem
A vérfarkasok alakváltóknak születtek, leszármazottjaik az őskorig visszanyúló vérvonalak. A legtöbb nem tudja mik is valójában, amíg el nem érik az érettséget és át nem esnek az Első Változáson. Ekkor rájönnek, hogy nem is emberek – vagy farkasok – egyáltalán. Három tényező határozza meg a Garou-t: fajta, védnökség és törzs. A fajta a vérfarkas születési formája. Néhányan emberi szülőtől és Garou szülőtől születtek; mások a farkas és egy Garou utódjai. Megint mások Kinfolk-tól – olyan emberektől és farkasoktól, akik rendelkeznek vérfarkasvérrel, de ők maguk nem alakváltók – és talán nem is tudnak furcsa örökségükről. Születik néhány vérfarkas Garou-Garou párosítása, bár az övék nehéz tétel. A Védnökség a vérfarkas születésének holdfázisa. A Luna fénye hatással van rájuk, sajátossá téve őket áldásaival, amelyek irányítják életútjukat. Minél fényesebb a születési hold, annál nagyobb haragot fog érezni a vérfarkas. A telihold alatt születettek a legdühösebbek mind – a harcosok egy harcos nép között. A Törzs egy társadalmi egység és egy család. Egy vérfarkas ideológiai okokból kerülhet egy törzsbe, de a legtöbb ilyen törzs vérvonalából származott. Egy törzset meghatároznak a rokonai, területei, ideológiája és törzsi toteme. Bár ez a három dolog meghatározhatja a vérfarkast, létezik negyedik kötés – a Falka kötése. Egy vérfarkasnak a falkatársak olyanok, mint a közvetlen család, a legjobb barátok és fegyvertestvérek egyszerre. Szellemek világa
A vérfarkasok tisztában vannak a Sötétség Világának rejtett oldalával. Kölcsönhatásba lépnek a szellemvilággal, amelyet Umbrának neveznek. Erejük nagy része ebből a világból származik. Garou felszólítja a szellemeket, hogy tanítsák meg őket természetfeletti trükkökre, kössék fétisekbe, vagy idézzék meg őket bonyolult rítusok során. De nem minden szellem a szövetségese… A szellemvilág és az anyagi világ elválaszthatatlanul összefügg. Ami az egyikre hatással van, az hatással van a másikra is. A fizikai világ szennyeződése lelki fertőzöttséget terjeszt az Umbrában, ami viszont levezeti a pszichés korrupciót a láthatatlan világ által befolyásolt halandókban. Ez a dinamika mindkét világ számára kritikus, és ez áll a középpontjában a Garou háborújának, Gaia lelkéért. A Háború
A garouk a nagyságát népként a küzdelem határozza meg. Gaia, a világ lelke haldoklik. Ő megsebesült a Wyrm néven ismert korrupció, kozmológiai erő karmai által. Ez a kolosszális szellem messze túlmutat a Garou hatókörén, de hatása mindenhol érezhető. Csatlósai, a korrupció számtalan torz szelleme és a halandók, sőt még vérfarkasok is uralma alá kerültek. Az emberi társadalomban uralkodó korrupció – kapzsi társaságok, gonosz gyilkosok, buzgó kultuszok – a közelgő vég tünetei. A Garouk hisznek az Apokalipszisben: Abban az időben, amikor a Wyrm légiói fel fognak törni, hogy a felrobbantott világot végre teljesen a maga képére alakítsák. Az Apokalipszisben mindennek vége lehet. De a vérfarkasokat arra teremtették, hogy harcoljanak ellene, amíg az utolsó Garou ki nem leheli a lelkét. | Admin A Triát dolgozója Nyomaim : 60
Csatlakozás : 2024. Jan. 01.
| |